HİMALAYA KALIP TUZ


Himalaya tuz sabunu nasıl ve nerelerde kullanılır?

Yağlı cilde sahip olanlar; yüzlerini yıkadıktan sonra tuz sabunu ıslatarak direk ciltlerine sürebilirler. Bu sayede cildin fazla yağı gider ve sivilceler kurur.

Normal ve kuru cilde sahip olanlar; yüzlerini temizledikten sonra, tuz sabununu ıslak olarak elleriyle ovup ellerindeki tuzlu suyu ciltlerine hafifçe dokundurarak, cilde nem kaynağı sağlayabilirler. Koltuk altına, ıslatarak hafifçe koltuk altına sürdüğünüz ” TUZ SABUNU” ter kokusunu önler. Bakterileri öldürdüğü için o bölgede terlemeye bağlı koku giderilir.

Vücut bakımında, duşta kullanımında, duş bitiminde elinize aldığınız tuz sabununu duşun altında başınızın üstünde tutarak, tüm vücudunuza tuzlu su gelmesini sağlayın. Tekrar duş almayın ve vücudunuzun nemi çekmesine izin vermek için hemen kurulanmayın. Nemlendiriciye gerek kalmadan cildiniz yumuşacık olacaktır.

Tuz sabunu doğal kristal himalaya tuzundan üretildiği için kullandıkça keskin uçları oluşabilir ve sert bir şekilde kullanıldığında cildi çizebilir. Direk olarak kullanacaksanız yağlayarak kullanabilirsiniz. Duş sırasında bir beze sararak selülitli bölgeyi ovabilirsiniz. Yoğun tuz suyu emeceği için düzenli kullanımda selülitlerinizde azalma olur.

Not: Himalaya kalıp tuzunun en büyük özelliği oldukça küçük molekül sahip olmalarıdır. Kristal tuzların küçük molekül yapısı, hücre zarından kolayca girip çıkmasını sağlar.

HİMALAYA TUZU

cooltext181649919522992